مركز تحقيقات تالاسمی
۱۳۹۸ پنج شنبه ۱ فروردين
br ENGLISH
تاریخ: 1397/05/20 تعداد بازدید: 24
صورتجلسه مركز تحقيقات تالاسمي- مرداد 97
جلسه مركز تحقيقات تالاسمي مورخ 97/5/7 راس ساعت 12 با حضور اعضاي محترم هيات علمي در مركز تحقيقات تالاسمي واقع در بيمارستان بوعلي سينا برگزار گرديد

به نام خدا

 

 صورتجلسه مركز تحقيقات تالاسمي- مرداد 97

جلسه مركز تحقيقات تالاسمي مورخ 97/5/7 راس ساعت 12بعد از تلاوت قرآن مجيد آغاز شد، ابتدا خانم دكتر كوثريان رئيس مركز پس از خوش آمدگويي به اعضا، در خصوص سمينار "مصرف هيدروكسي اوره در بيماران مبتلا به بتا تالاسمي ماژور ، 20 سال تجربه باليني"، توضيحاتي دادند مبني بر اين كه در مهر ماه سال جاري برگزار خواهد شد. در اين سمينار كه براي متخصصان كودكان و داخلي و خون ارزشمند است آقايان دكتر كرمي، دكتر نادري و دكتر مهدوي هم سخنراني خواهند داشت. درخواست اعطاي نمره باز آموزي قبلا داده شده است.

خانم دكتر كوثريان از طول كشيدن پايان نامه اقاي جلالي دانشجوي دكتراي پژوهشي اظهار نگراني نمودند. در پاسخ آقاي دكتر مهدوي از كيفيت پايين مواد آزمايشگاهي و لزوم تكرار زياد و تعويض مواد و كيت ها شكايت داشتند و گفتند تمام مدت مشغول كار هستند و هزينه زيادي را شخصا پرداخت نموده اند و با افزايش قيمت ارز در ماه هاي اخير با مشكل بزرگي روبرو شده اند. با اين حال مراحل ست آپ روي افراد سالم با موفقيت انجام شده و ايشان آماده نمونه گيري از بيماران هستند. قرار شد گزارش كتبي و تقاضاي افزايش بودجه براي معاون محترم تحقيقات نوشته شود.

آقاي دكتر محسني اظهار تمايل نمودند تا با استفاده از سامانه ثبت الكترونيك بيماران تالاسمي (رجيستري) مقاله اي تحت عنوان ديابت قندي  تهيه كنند.

دكتر كوثريان در خصوص پايان نامه دو دانشجو به نام هاي خانم ها يغمايي و خليل زاده با عنوان بررسي اثر آملودپين بر عملكرد قلبي و رسوب آهن قلبي در بيماران بتا تالاسمي: يك كار آزمايي باليني دوسوكور تصادفي كنترل شده با دارونما  سوال نمودند و خانم علي اصغريان  گزارش دادند كه تاكنون 11 بيمار موافقت كتبي داشته اند و نمونه خون گرفته شده و دارو داده شده است. با توجه به اينكه بيشتر بيماران حاضر به همكاري نيستند بعيد است تعدادي كه قرار بود پيدا شود.  

در جلسه در مورد غربالگري G6PD در استان  توضيحاتي داده شد دكتر كوثريان خواستار شدند نامه ايي از جانب مدير گروه اطفال نوشته شود و خواستار شوند  مشكلات كيت مورد استفاده رفع شود و غربالگري حتما ادامه يابد.

جلسه ساعت 14 با ذكر صلوات خاتمه يافت.

حاضرين:

دكتر كوثريان

دكتر مهدويي

دكتر نادري

دكتر محسني

دكتر جلالي

دكتر اكبرزاده

 خانم علي اصغريان

 خانم برومند

غائبين:

دكتر دبيريان

دكتر كرمي

دكتر صالحي فر

دكتر گيل

دكتر عطايي

دكتر عليپور

دكتر عليزاده نوايي

دكتر حبيبي

دكتر مرادي

صورتجلسه مركز تحقيقات تالاسمي- مرداد 97
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal