مركز تحقيقات تالاسمی
۱۳۹۸ پنج شنبه ۱ فروردين
br ENGLISH
معرفی


به نام خدا

به نام خدا

مركز تحقيقات تالاسمي

Thalassemia Research Center

مركز تحقيقات تالاسمي ((TRC، يكي از مراكز تحقيقاتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران مي باشد كه در سال 1369 تاسيس شد و در تاريخ 8/11/84 موافقت اصولي و در تاريخ 20/8/87 موافقت قطعي خود را از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي را اخذ نمود. اين مركز شامل دو ساختمان مجزا است : ساختمان شماره يك واقع در بيمارستان بوعلي سيناي ساري بخش تحقيقات باليني و درمانگاه بيماران تالاسمي و هموفيلي است كه 700 بيمار تالاسمي ماژور و اينترمديا را تحت پوشش قرار مي دهد و ساختمان شماره دو واقع در بلوار امام رضا به بخش تحقيقات مولكولي و ژنتيك اختصاص يافته است كه زمين آن توسط مرحوم شعبانعلي قاسمي اهدا شده است. آزمايشگاه مولكولي مركز تحقيقات تالاسمي شامل : 1- بخش نمونه برداري 2- آزمايشگاه استخراج DNA 3- آزمايشگاه PCR 4- بخش الكتروفورز و مستندسازي در اين آزمايشگاه مولكولي تجهيزات لازم براي تعيين موتاسيون هاي شايع بتا تالاسمي ماژور وآلفا تالاسمي همچنين برخي از موتاسيون هاي مربوط به ترومبوز موجود مي باشد چنانچه با استفاده از اين امكانات موتاسيون هاي شايع بتاتالاسمي براي 200 بيمار تحت پوشش اين مركز و موتاسيون هاي آلفا تالاسمي براي زوجين مشكوك مراجعه كننده به مراكز بهداشت تعيين شده است.

هدف ما بهبود كيفيت زندگي ، و مديريت درمان در بيماران تالاسمي. و كمك به سازمانهاي مسئول جهت پيشگيري از اين بيماري است. مركز تحقيقات تالاسمي با سازمانهاي كشوري و بين المللي مسئول در اين زمينه در ارتباط علمي مي باشد . فعاليتهاي ما بر طبق قوانين اسلامي و رعايت حقوق بيماران و اخلاق پزشكي و اخلاق در پژوهش است.

ارتقاء دانش از طريق تحقيقات تالاسمي و هموگلوبينوپاتيها ، پرورش و آموزش محققان در اين زمينه ، بهبود سلامت جامعه تالاسميك از طريق پژوهش هاي مختلف در زمينه هاي پزشكي مرتبط ، كمك در برنامه ريزي تحقيقات آموزشي و برنامه هاي درماني بر اساس سياست هاي سلامت كشور و گسترش همكاري با دانشمندان ملي و بين المللي از جمله مهمترين اهداف اين مركز است.

مركز تحقيقات تالاسمي پروژه هاي تحقيقاتي متعددي در زمينه ارتقائ سلامت بيماران ،درمان ،داروهاي جديد، انجام داده است و داراي چندين عضو هيات علمي است كه در زمينه ي تحقيق ، آموزش و پرورش دانشجويان ، فعال هستند.

مركز تحقيقات تالاسمي دانشگاه علوم پزشكي مازندران مصمم است تا با گسترش تحقيقات و فعاليت هاي پژوهشي خود در زمينه هاي باليني ،ملكولي، آموزشي واجتماعي در زمينه سندرمهاي تالاسمي ، به يكي از مراكز تحقيقاتي معتبر و تخصصي در كشور و خاورميانه تبديل شود.

 

1397/02/22
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal